Załóż bloga Zaloguj sięWybóR łóżKa DziecięCego - O Czym PamięTać?

szkolka 20 Wrzesień, 2017 07:43 Kategoria główna Stały link Trackbacki (0)

altKiedy dziecko wyrosło już z niemowlęcego łóżeczka, pora wybrać dla niego pierwsze "poważne" łóżko. Większość rodziców stawia wówczas na wygląd i trwałość mebla – łóżko ma posłużyć maluchowi przez lata i zachęcać do odpoczynku w nim.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo pociechy, dlatego podczas wyboru łóżka warto zwrócić uwagę nawet na najmniejsze techniczne szczegóły. Nie powinno być w nim wystających śrubek, które można łatwo wykręcić, ostrych elementów ani łatwych do zdjęcia zaślepek. Istotne są materiały, z których robione są łóżka dla dzieci. Łóżko powinno być stabilne i mocne. Dziecko w końcu nie tylko na nim śpi, ale również spędza czas na zabawie. Może po nim skakać, więc łóżko musi być wytrzymałe.

Typy łóżek

 

W sklepach dostępne są różnorodne łóżka dla dzieci. Najprostsze i najbardziej wytrzymałe łóżka drewniane mogą przetrwać lata. Są na tyle uniwersalne, że nadają się zarówno do pokoju malucha jak i nastolatka. Dostępne są łóżka drewniane z barierką zabezpieczającą, którą można odkręcić kiedy już nie będzie potrzebna. To dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli dziecko wierci się podczas snu. Rodzice, którzy nie potrzebują łóżka na lata mogą postawić na coś oryginalniejszego. Na rynku znaleźć można łóżka w różnych kształtach, w sam raz dla małej księżniczki lub przyszłego kierowcy. Tego typu łóżka świetnie pasują do pokoju małych dzieci, ale trzeba liczyć się z tym, że po kilku latach wymagają wymiany na modele bardziej dostosowane do wieku pociech. Niektórzy rodzice decydują się także na łóżka piętrowe. Jednak kiedy dwójka dzieci dzieli ze sobą pokój może pojawić się problem. W końcu zarówno jedno, jak i drugie może chcieć spać na górze. Chociaż nawet w pokoju dla jednej pociechy można zastosować łóżko na wysokości. Wówczas znajduje się ono na antresoli z biurkiem, szafkami, szufladami i półkami poniżej. To dobre rozwiązanie do małych pokoi, gdzie ciężko dobrze zagospodarować przestrzeń i pomieścić wszystkie rzeczy dziecka.

Łóżko dla dziecka powinno być przede wszystkim wytrzymałe, bezpieczne i wygodne. Warto oczywiście kierować się także gustem swoim i pociechy, ale lepiej nie pozwalać na to, by to on był najważniejszy podczas zakupów.

 


komentarze


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
 authimage

Powered by LifeType
© 2006 - Design by Omar Romero (all rights reserved)

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.